Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Girne’de Erkin Öz Ticaret ve Turizm Ltd (M.Ş.10552) çatısı altında faaliyet gösteren Caretta Öğrenci Yurdu, K.K.T.C. Milli Eğitim, Kültür ve Spor Bakanlığı tarafından onaylı özel bir öğrenci yurdudur.

2006 yılında inşasına başlanan Caretta Öğrenci Yurdu 2008-2009 akademik yılında 2008 Eylül ayı itibariyle fiilen üniversite öğrencilerinin konaklaması için hizmet vermeye başlamıştır. Öğrencilerimizin üniversite eğitim ve öğretimlerini konforlu, rahat bir yurt ortamında idame ettirmelerini esas alan Caretta Öğrenci Yurdu, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin incisi Girne’de faaliyet göstermektedir.

Caretta Öğrenci Yurdu 2008 Eylül ayından beri yani açıldığı günden itibaren K.K.T.C. Milli Eğitim bakanlığı tarafından onaylanmış özel bir yurttur. Girne’nin en nezih bölgesinde Girne Amerikan Üniversitesi’ne yürüyüş mesafesinde bulunmaktadır.

Girne Karaoğlanoğlu mevkinde bulunan Caretta Öğrenci Yurdu; Girne Amerikan Üniversitesi’ne 350 metre, Arkın Yaratıcı Sanatlar ve Tasarım Üniversitesi’ne 5,4 km, Girne Üniversitesi’ne 8,2 km, Kıbrıs İlim Üniversitesi’ne 8,2 km, Uluslararası Final Üniversitesi’ne 9,8 km, Girne Dr. Akçiçek Hastanesi’ne 5,8 km, Girne şehir merkezine ise 5,3 km mesafede konumlandırılmıştır.

Caretta Öğrenci Yurdu kurulduğu günden itibaren yaşamış olduğumuz tecrübelerden elde ettiği deneyim ve güvenle, öğrencilerimizin konaklama ihtiyaçlarını Avrupa standartlarına ulaştırmak ve aynı anda kaliteli bir hizmet sunarak günbegün gelişerek varlığımızı sürdürmek gayesi içindeyiz ve bunun için öğrencilerimizin kendilerini ev ortamındaki rahatlığı ve sıcaklığı yaşayacakları bir yurt ortamı sağlamak için uzman ve güler yüzlü kadromuzla hizmet kalitemizi en üst seviyeye çıkarmayı hedefliyoruz.

K.K.T.C.’nin sahil şehirlerinden birisi olan Girne’nin Karaoğlanoğlu bölgesinde olan Caretta Öğrenci Yurdu, Girne Amerikan Üniversitesi’ne 350 metre yürüyüş mesafesinde bulunmaktadır. Genel olarak yurtların imkanları ve üniversiteye olan mesafeleri çok önemlidir. Caretta Öğrenci Yurdu konusunda uzman yönetici kadrosu ve personeliyle, çağdaş, kaliteli, güvenilir ve konforlu hizmet anlayışını öğrencilerle buluşturuyor.

Caretta Öğrenci Yurdu güvenlik ihtiyacını en üst seviyede tutmak için yurdumuzun içi ve dış çevresi 7 gün 24 saat CCTV güvenlik kamera sistem ile kayıt altına alınarak güvenlikle ilgili tedbirler ön planda tutulmaktadır bunun yanı sıra gece ve gündüz görevlileri ile 24 saat güven içinde olmanızı sağlayan özel bir yurt ortamı sunmaktadır.

Caretta Öğrenci Yurdu Avrupa standartlarına uygun olarak öğrencilerin yangın ve diğer afetlere karşı güven içinde olmaları dikkate alınarak tüm yurt yangın alarmı ve aksesuarları ile donatılmıştır.

Caretta Öğrenci Yurdu, 108 kişi kapasiteli olup 3 tip oda seçeneğine sahiptir; 44 tanesi iki kişilik (dubleks), 6 tanesi 1+1 (iki kişilik), 2 tanesi 2+2 (dört kişilik) olmak üzere 52 odamız bulunmaktadır. Odalarımız erkek öğrenciler için; tek kişi tüm oda, iki kişilik (dubleks), 1+1 (iki kişilik) ve 2+2 (dört kişilik), kız öğrenciler için; tek kişi tüm oda, iki kişilik (dubleks) olarak hazırlanmıştır.

Caretta Öğrenci Yurdu’na ait 25 araçlık özel otopark ve kamelyamız mevcuttur.

Eğer okumak için evinizden ilk defa ayrılıyor, başka bir şehir veya ülkeye gidiyorsanız insanlarla iletişim kurabilmenin en kolay yolu eğitiminiz süresince nerde kalacağınıza göstermiş olduğunuz önemle ortaya çıkıyor ve eğer Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki okullardan Girne Amerikan Üniversitesi’ni kazanmışsanız Girne bölgesinde bulunan K.K.T.C Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı özel öğrenci yurdumuzdan faydalanabilirsiniz.

Aynı zamanda Caretta Öğrenci Yurdu öğrencilerini öğrenimleri boyunca evlerini aratmayacak bir şekilde ağırlamaktadır.

Caretta Öğrenci Yurdu odaları deniz ve dağ manzaralı olup yazları sizleri sıcaktan koruyacak kışları ise içinizi ısıtacak klimalarla donatılmışlardır. Kuzey Kıbrıs’ın en büyük sorunlarından biri olan elektrik kesintileri ise çok güçlü bir jeneratör tarafından sorun olmaktan çıkartıyoruz. Ayrıca Caretta Öğrenci Yurdu’nda konaklayan her öğrenci sigortalanmaktadır.

Caretta Öğrenci Yurdu olarak; Girne Amerikan Üniversitesi’ni kazanan tüm arkadaşlara Kuzey Kıbrıs’taki öğrenim hayatlarında başarılar diler, eğitimleri boyunca konaklayacakları yere karar vermeden önce Caretta Öğrenci Yurdu’nu en azından yerinde görmenizi tavsiye ederiz.