Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Girne’de yer alan Caretta Öğrenci Yurdu öğrencilerin ev konforunda güvenle kalabilecekleri Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı onaylı bir yurttur.

Caretta Öğrenci Yurdu eşsiz konumu sebebiyle Girne Amerikan Üniversitesi’ne sadece birkaç adım uzaklıkta yer almaktadır. Girne Amerikan Üniversitesi’ne yakın olmasının yanı sıra kafe, restoran, eczane, marketlere bir iki dakikalık yürüyüş mesafesinde yer almaktadır. Ayrıca sosyal aktivitelere katılmak isteyen öğrenciler için; atlı binicilik kulübü, atıcılık kulübü, tenis kortu, voleybol sahası, basket sahası, halı saha, yarı olimpik yüzme havuzu Caretta Öğrenci Yurdu konumu itibariyle bu olanaklara bir adımda ulaşmanız için mükemmel konumdadır.

Girne Karaoğlanoğlu mevkinde bulunan Caretta Öğrenci Yurdu; Girne Amerikan Üniversitesi’ne 350 metre, Arkın Yaratıcı Sanatlar ve Tasarım Üniversitesi’ne 5,4 km, Girne Üniversitesi’ne 8,2 km. Kıbrıs İlim Üniversitesi’ne 8,2 km, Uluslararası Final Üniversitesi’ne 9,8 km, Girne Dr. Akçiçek Hastanesi’ne 5,8 km, Girne şehir merkezine ise 5,3 km uzaklıktadır.

Girne Amerikan Üniversitesi’ne ulaşım için okul servisine veya herhangi bir toplu taşıma aracına gereksinim duymayacağınız eşsiz konuma sahip olan Caretta Öğrenci Yurdu şehir merkezine ulaşım için ise hem Girne Amerikan Üniversitesi’nde yer alan duraklara hem de servis durağına bir iki dakikalık yürüyüş mesafesinde ayrıca Girne Amerikan Üniversitesi Yolu üzerinde yer aldığımız için şehir merkezine ulaşım dolmuşları da kullanabilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı onaylı olan Caretta Öğrenci Yurdu’nda hem kız hem de erkek öğrenciler ayrı katlarda olmak üzere konaklayabilmektedir; bu sebepten ötürü kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler konusunda daha hassas ve seçici davranmaktayız. Toplu yaşama kurallarına özen gösteren, bilinçli, kişi hak ve hürriyetlerine saygılı, sağlıklı insan ilişkileri kurabilen üniversite öğrencilerini aramızda görmeyi tercih etmekteyiz.

Caretta Öğrenci Yurdu sizlere amaçladığı hizmeti vermek için en modern şekilde donatılmıştır. Deneyimli ve eğitimli personeliyle her türlü sorununuzun çözümüne katkı sağlayan, ilgili ve seçimlerinize dayalı sosyal bir çevre içinde olmanıza yardımcı, kaliteli, konforlu, güvenli ve özgür yaşanabilen ortamlarda, sizlerin sıcak bir aile ortamında yaşamanız için en uygun ve ekonomik seçenekleri sunmaktadır. Ayrıca Caretta Öğrenci Yurdu’nda konaklayan bütün öğrenciler sigortalanmıştır.

Temizlik ve güvenlik ihtiyacını en üst sırada tutmayı hedefleyen Caretta Öğrenci Yurdu, 7/24 kamera sistemi ile donatmış olduğumuz yurdumuzun tüm odalarında klima, uydulu TV yayınları, internet bağlantısı, güneş enerjisi öğrencilerimiz konforlu bir ortam eğitim ve öğretim hayatlarını sürdürmeleri için sağladığımız en önemli olanak ve avantajlarımız arasında yer almaktadır.

Caretta Öğrenci Yurdu üniversite öğrencilerine; yıllardır edindiği tecrübe ve deneyimle, konfor ve kaliteli hizmet anlayışıyla birlikte güvenli, huzurlu ve rahat bir yaşam sağlamaktadır.

Öğrencilere konforlu, kolay ve yüksek kalitede hizmet sunan Caretta Öğrenci Yurdu nezih bir bölgeye konumlandırılmıştır ve modern mimarisiyle iç açıcı bir görüntüye sahiptir.

Üniversiteyi kazanan öğrencilerin ilk aklına gelen “Nerede kalacağım?” sorusu kolayca; “Yurt ya da ev” olarak cevaplandırılır. Sizin için, Hangisinin daha avantajlı ve doğru tercih olduğuna bir bakalım, evde kalmak isteyen öğrenci, tanımadığı bilmediği bir çevrede öncelikle;

  • Ev Bulmak,
  • Kiralamak,
  • Temizlemek,
  • Eşya satın almak,
  • Döşemek (vb.) gibi sıfırdan bir ev kurmanın zorluklarıyla birlikte, bunun yüksek parasal maliyetini de karşılamak durumundadır.

Bu zorluklar bir şekilde aşılmış olsa bile evde kalan öğrenci;

  • Yemek,
  • Bulaşık,
  • Temizlik,
  • Sosyal çevre bulma gibi zaman kaybettiren ve bunlardan daha da önemlisi; güvenlik gibi yaşamı doğrudan etkileyen, sorunların sürekli baskısı altında kalmaktadır.

Caretta Öğrenci Yurdu tüm bu sorunlarınızı ortadan kaldırıyor ve sizin akademik ve sosyal yaşantınıza daha fazla vakit ayırabilmemizi sağlıyor.