Caretta Öğrenci Yurdu, 108 kişi kapasiteli olup 3 tip toplam 52 odalıdır; 44 tanesi iki kişilik (dubleks) 34 metrekare, 6 tanesi 1+1 (iki kişilik) 37 metrekare, 2 tanesi 2+2 (dört kişilik) 52 metrekare olmak üzere hazırlanmıştır.

Erkek öğrenciler için;

Kız öğrenciler için;

Caretta Öğrenci Yurdu 108 yatak kapasitelidir. Bütün odalarımız sizin rahatınız için özel olarak dekore edilmiştir. Bütün odalarımızda kışın ısınmanız yazın ise serinlemeniz için klima bulunmaktadır. Odalarımızda ortopedik yataklar kullanılmaktadır. Nevresim ve çarşaf takımları yurt tarafından temin edilmektedir. Odalarımız, konusunda deneyimli personelimiz tarafından temizlenmektedir.

Her odada standart olarak; banyo-tuvalet, kitaplık, mutfak tezgahı(ada), mutfak dolabı, kitaplık, çalışma masası, raf, sandalye, sehpa, berjer, halı, komidin, gardırop, sineklik, ortopedik yatak, klima, buzdolabı, 32“ uydulu Led Tv, Wi-Fi internet, güneş enerjisi, duman dedektörleri bulunmaktadır. Caretta Öğrenci Yurdu’nda konaklayan öğrencilerimizin konforları için her odamızda wc ve banyo bulunmaktadır. Ayrıca yurdumuzda 24 saat sıcak su hizmeti hem elektrikli ısıtıcı ile hem de güneş enerjisi ile sağlanmaktadır.

Sizlere çok daha güvenli bir ortamda daha ekonomik daha rahat daha sorunsuz yaşamanız için yurdumuzu öneriyoruz. Çünkü;

  • Caretta Öğrenci Yurdu’nda evde yaşanan sorunların hiçbiri yaşanmaz.
  • Çamaşır ve kurutma makineleri sayesinde çamaşır derdiniz olmaz.
  • Görevliler odanızı temizlediği için temizlik probleminiz olmaz.
  • Kira, elektrik, su, internet faturalarını yatırmak için zaman kaybınız olmaz.
  • Caretta Öğrenci Yurdu’nda ulaşım sorununuz olmaz.

Girne Amerikan Üniversitesi’ne yürüyerek iki dakikada şehir merkezine araçla beş dakikada ulaşabilirsiniz. Bunlardan artan zamanı da çalışma ve etüd yaparak, gelecekteki başarınızı şekillendirmek için kullanabilirsiniz. Gece ve gündüz görevlileri ile güvenli bir ortamda ilgili ve tercihlerinize göre sizi kabul etmeye hazır bir sosyal çevre içinde çok daha ekonomik çok daha kaliteli bir yaşam sizi beklemektedir.